Jalgpallihaigla lipukonkurss

Tähelepanu hääd jalgpallifännidest visuaalkunstimeistrid ja ka need kes graafilise disaini alal alles esimesi samme teevad, kuid kel peas mõlgub mõni põrgulikult lahe idee, mida tahaks teistelegi näidata!

Jalgpallihaigla kuulutab välja Reelingulippude Konkursi!

Mis on reelingulipp? Need on needsamad Jalgpallihaigla „ristilipud“ ja nende arvulises vähemuses sõbrad, kes igal koondisemängul vahvasti A Le Coq Arena Lõunatribüünil oma tööd teevad. Viimasel peaaegu võidukal kodumängul väheiirlaste vastu juuni alul avastasime mängueelsel „lipukleepimisel“, et… hakkab nagu puudus kätte tulema… Mitte et midagi kangesti kadunud või lausa varastatud oleks, aga kuivõrd fännitribüün on nüüdseks Lõunatribüüni alumisel ’level’il rohkelt tõsiseltvõetavat pinda juurde saanud, siis otsustasime, et… lihtsalt tuleb juurde teha!

Sestap kuulutamegi siinkohal täiesti ootamatult välja kujunduskonkursi REELINGULIPPUDELE!

Päris ruudulisest vihikust rebitud paberile pastakaga kritseldatud võistlustöid me ei oota, aga osaleda saavad kõik, kel vähegi oskust oma lennukad mõtted digitaalsel kujul nähtavaks muuta. Tervitatavaimad oleks siinkohal muidugi vektorgraafikas trükivalmis lipukavandid, kuid siinkohal anname võimaluse KÕIGIL proovida. Ja me ei tee erandeid! Olgu sinu meistriteos kasvõi paintis jpg-na valmis meisterdatud – küllap leiab Jalgpallihaigla digimisvõimalusi, et Sinu geniaalne meistriteos lipu kujul A Le Coq Arena Lõunatribüünil maanduks. Pisut kulukam moodus Jalgpallihaiglale, aga see mäng on küünlaid väärt! Me tõesti ootame kavandeid KÕIGILT jalgpallisõpradelt üle Eesti — nii lasteaialastelt, koolilastelt kuni pensionärideni välja! Pange tähele kõik lasteaialapsed ja pensionärid – me teeme selle ära!

Mida me Sinult ootame? Ei, kõigepealt sellest, mida me Sinult ei oota…

Kindlasti ei oota me Sinult tasuta sponsorreklaame, ega sõnumeid, mis võiksid oma visuaalis tribüünil kuidagigiviisigi häirida teisi Eesti koondisele kaasaelajaid, olenemata nende… Nojah, tead ise küll, eksju. Nii lihtsalt on. Respekt kaasfännide suhtes eelkõige ja siis räägimegi edasi.

Mida me ootame?

* Esiteks kolme värvi – sinist, musta ja valget. Kolmest kaks võiks vähemalt esindatud olla. Üks lisavärv on peaaegu okei. Rohkemate lisavärvide puhul tuleb juba HÄSTI veenev olla…

* Ja seejärel graafilist disaini – võimalust kuidas mingit sõnumit silmale nähtavaks teha. Ja siinkohal võiks see sõnum olla kogu Lõunatribüüni haarav, mitte ainult „faking-jalgpallihaigla-värk-jälle-raisk“. Sõnum oleks võrdlemisi lihtne – need oleme meie, Eesti koondise ’die hard’ toetajad, vaadake meid, me oleme kuradima ägedad!

* Päris kindlasti ei ole selle konkursi põhieesmärk Jalgpallihaiglale uusi ägedaid promolippe toota, aga kuna see juba jutuks tuli, siis mõni uus Jalgpallihaigla kirjadega (miks mitte (aga mitte tingimata) vanad head „Jalgpallihaigla“ ja „2001“ omal kohal) äge lipulahendus leiaks ilmselt poolkindlasti tee tribüünidele. Hea, hetkel segaduses graafiline disainer, siin on Sinu võimalus keskenduda sellele überkitsale alale… 😉

*Sõnakunst. Miks mitte mingi äge loosung ja lipu tavaformaadist väljaroniv bännerilahendus? Sõna pidada ju vaba olema, kasutage seda, hääd sõnakunstnikud!

* Rohket osavõttu. Selle motiveerimiseks oleme pisut rääkinud oma sponsoreerivate sõpradega ja neil on õnneks auhinnalauale üht-teist pakkuda, mis Sind, hea lipukunstnik, loodetavasti tegudele ajab. Millal Sa üleüldse viimati võistlesid? Alusta nüüd, sest stardipauk just kõlas!

Alusta, seda enam, et aega on maru vähe! Võistlustöid ootame juba 12. augustiks, sest kavatseme Sinu võidutöö näitusele üles riputada järgmisel Eesti koondise kodumängul, 06. septembril Valgevene vastu. Lõunatribüüni reeling ootab uusi reelingulippe!

Jõudu!

Lippude kavandid palume saata jalgpallihaigla@jalgpallihaigla.ee

NB! Peaauhinnana loosime osalejate vahel välja autogrammidega Eesti koondise särgi. Lisaks on auhindadeks veel mitmeid fännitooteid ning tähtaja lähenedes võib nimekiri veel täiendust saada. Püsige lainel!